Ročník 2023

ANOTACE

Workshop

Understanding Fluid Scaling Technology – FAST Agile in Day

FAST Agile je metoda velmi odlišná od ostatních agilních metod. Kombinuje aspekty Open Space a Open Allocation, aby vytvořila fluidní organizaci, která je připravena na inovace a dokáže se snadno reagovat na změny.

Co je tedy FAST, proč funguje a jaké to je?

V tomto jednodenním kurzu získáte přehled o tom, co je FAST, jak se odlišuje od ostatních rámců a proč tento na první pohled neintuitivní přístup funguje. Součástí dne bude simulační cvičení a možnost získat odpovědi na všechny vaše otázky.

Lektory tohoto kurzu jsou Ron Quartel, zakladatel systému FAST a Per Beining – první evropský osvojitel systému FAST a autorizovaný školitel systému FAST.

Ron Quartel

 

Životním cílem Rona je osvobodit lidského ducha na pracovišti. Pracuje na tom, aby toho dosáhl, a zároveň podporuje přizpůsobivost a harmonii v podnikání.

Jeho agilní cesta začala v roce 2002, kdy jeho vývojový tým přijal extrémní programování. Od agilního vývojáře se jeho kariéra proplétala softwarovým průmyslem v různých rolích: konzultant, agilní kouč, technický kouč, vlastník produktu, scrum master, manažer vývoje a opět vývojář – vždy v agilním kontextu.

V roce 2014 Ron prozřel, když se dozvěděl o novém způsobu práce. Způsobu, který činí sebeorganizaci nevyhnutelnou, řeší dark agile a nabízí jednoduché řešení agilního škálování. Tento nový způsob se také shodoval s jeho životním cílem, kterým je osvobození lidského ducha na pracovišti. Jeho sdílení sytí jeho duši a zároveň cestou vytváří lepší svět práce. Technika přijala název Fluid Scaling Technology, zkráceně FAST Agile, a je prvním kombinovaným tyrkysovým a agilním frameworkem na světě, který pracuje na zcela odlišném paradigmatu než většina agilních metod.

Per Beining

Per pracuje s týmovým vývojem již více než 30 let, v různých agilních kontextech (více než 20 let). Jeho vášní je vytváření skvělých týmů, které neustále přinášejí hodnotu v nejrůznějších prostředích.
Per více než 30 let také let vede kurzy v oblasti agilních metod, Scrumu, facilitace, grafické facilitace, řízení požadavků, uživatelských příběhů, řízení energie a jak žít šťastný a spokojený život.
Perův typický titul v jeho práci je Facilitátor, Průvodce, Scrum Master, Kouč, Agilní kouč nebo Týmový vývojář. Nebo někdy – prostě člověk!