Ročník 2023

ANOTACE

AI pro každého: Jak umělá inteligence přináší zlepšení pro každou roli ve vaší firmě

Jan vás v přednášce povede hlouběji do světa AI a ukáže, jak může obohatit různé oblasti podnikání, od strategického plánování až po výrobu a marketing. Detailně se podíváme na specifické aplikace umělé inteligence, které zahrnují vše od automatického zpracování faktur, přes kognitivní asistenty, až po digitální lidi. Budeme reflektovat, jak AI transformuje práci, nikoliv ji nahrazuje, a jak je možné tyto změny propojit s agilitou v podnikání. V závěru přednášky se zaměříme na význam agilního přístupu v rychle se měnícím světě umělé inteligence.

Jan Tyl

Honza je výzkumník, podnikatel a propagátor umělé inteligence a oceněný tvůrce digitálních lidí poháněných umělou inteligencí. Před zaměřením na AI figuroval i několik let jako Scrum Master i člen development teamu pro velké finanční a automoto organizace.“

 

V roce 2018 Jan v oboru založil Alpha Industries. Jen o rok později, v roce 2019, společnost vyhrála AI Awards za nejlepší nápad v oblasti umělé inteligence za projekt Digital Philosopher , který přivádí slavné filozofy zpět k životu pomocí AI, včetně slavného hrdiny sametové revoluce Václava Havla. Později následoval Digital Writer a Digital Writer 2.0, spolupracující s významnými českými spisovateli.

 

Pro Českou televizi vytvořil digitálního člověka pro volební Superdebatu 2021, která kladla politikům neobvyklé otázky. Jan také vytvořil řadu dalších řešení na bázi AI, jmenovitě detektor emocí, detektor urážek, DigiGoethe a DigiHavel.