Ročník 2023

ANOTACE

Workshop

Experiencing FAST Agile

Technologie Fluid Scaling je agilní metoda postavená na technologii Open Space – kde složení týmu a tok práce jsou „fluidní“. Chceme, abyste si na tomto workshopu pomocí simulačního cvičení vyzkoušeli, jak efektivní je samoorganizace v měřítku.

Ron Quartel

Životním cílem Rona je osvobodit lidského ducha na pracovišti. Pracuje na tom, aby toho dosáhl, a zároveň podporuje přizpůsobivost a harmonii v podnikání.

Jeho agilní cesta začala v roce 2002, kdy jeho vývojový tým přijal extrémní programování. Od agilního vývojáře se jeho kariéra proplétala softwarovým průmyslem v různých rolích: konzultant, agilní kouč, technický kouč, vlastník produktu, scrum master, manažer vývoje a opět vývojář – vždy v agilním kontextu.

V roce 2014 Ron prozřel, když se dozvěděl o novém způsobu práce. Způsobu, který činí sebeorganizaci nevyhnutelnou, řeší dark agile a nabízí jednoduché řešení agilního škálování. Tento nový způsob se také shodoval s jeho životním cílem, kterým je osvobození lidského ducha na pracovišti. Jeho sdílení sytí jeho duši a zároveň cestou vytváří lepší svět práce. Technika přijala název Fluid Scaling Technology, zkráceně FAST Agile, a je prvním kombinovaným tyrkysovým a agilním frameworkem na světě, který pracuje na zcela odlišném paradigmatu než většina agilních metod.